Stackpole Electronics Inc RNF14FTD365R
RNF14FTD365R
Part No.:
RNF14FTD365R
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdRNF14FTD365R.pdf
Description:
RES 365 OHM 1% 1/4W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RNF
ProductStatus:
Active
Resistance:
365 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)