Astrodyne TDI RP428-80-0-S
RP428-80-0-S
Part No.:
RP428-80-0-S
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdRP428-80-0-S.pdf
Description:
3PH WYE DUAL STAGE PWR LINE FILT
Packaging:
Box
Series:
RP428
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
480V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
3.5 kV
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
80 A
Frequency-Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C