RPS-200-48.pdf
RPS-200-48.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RPS-200-48.
| Image |  |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | RPS-200 (200W) | RPS-200 (200W) | RPS-200 (200W) | RPS-200 (200W) | RPS-200 (200W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Open Frame | Open Frame | Open Frame | Open Frame | Open Frame |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC |
| Voltage-Output1 | 48V | 48V | 48V | 48V | 48V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output5 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output6 | - | - | - | - | - |
| Current-Output1 | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| Current-Output2 | - | - | - | - | - |
| Current-Output3 | - | - | - | - | - |
| Current-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output5 | - | - | - | - | - |
| Current-Output6 | - | - | - | - | - |
| Power(Watts) | 144W (202W Forced Air) | 144W (202W Forced Air) | 144W (202W Forced Air) | 144W (202W Forced Air) | 144W (202W Forced Air) |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Efficiency | 95% | 95% | 95% | 95% | 95% |