RPS-400-18-C.pdf
RPS-400-18-C.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RPS-400-18-C.
| Image |  |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | RPS-400 (400W) | RPS-400 (400W) | RPS-400 (400W) | RPS-400 (400W) | RPS-400 (400W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC | 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC |
| Voltage-Output1 | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output6 | - | - | - | - | - |
| Current-Output1 | 13.9 A | 13.9 A | 13.9 A | 13.9 A | 13.9 A |
| Current-Output6 | - | - | - | - | - |
| Power(Watts) | 250W (401W Forced Air) | 250W (401W Forced Air) | 250W (401W Forced Air) | 250W (401W Forced Air) | 250W (401W Forced Air) |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Efficiency | 93% | 93% | 93% | 93% | 93% |