Susumu RR0510R-120-D
RR0510R-120-D
Part No.:
RR0510R-120-D
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdRR0510R-120-D.pdf
Description:
RES SMD 12 OHM 0.5% 1/16W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RR
ProductStatus:
Active
Resistance:
12 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
Composition:
Thin Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)