Susumu RR0510R-680-D
RR0510R-680-D
Part No.:
RR0510R-680-D
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdRR0510R-680-D.pdf
Description:
RES SMD 68 OHM 0.5% 1/16W 0402
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)