RSD-300B-12.pdf
RSD-300B-12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSD-300B-12.
| Image |  |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | RSD-300 (300W) | RSD-300 (300W) | RSD-300 (300W) | RSD-300 (300W) | RSD-300 (300W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| Voltage-Input(Min) | 16.8V | 16.8V | 16.8V | 16.8V | 16.8V |
| Voltage-Input(Max) | 31.2V | 31.2V | 31.2V | 31.2V | 31.2V |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 22.5A | 22.5A | 22.5A | 22.5A | 22.5A |
| Power(Watts) | 270W | 270W | 270W | 270W | 270W |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Efficiency | 89.5% | 89.5% | 89.5% | 89.5% | 89.5% |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size/Dimension | 8.50 L x 3.80 W x 1.57 H (216.0mm x 96.5mm x 40.0mm) | 8.50 L x 3.80 W x 1.57 H (216.0mm x 96.5mm x 40.0mm) | 8.50 L x 3.80 W x 1.57 H (216.0mm x 96.5mm x 40.0mm) | 8.50 L x 3.80 W x 1.57 H (216.0mm x 96.5mm x 40.0mm) | 8.50 L x 3.80 W x 1.57 H (216.0mm x 96.5mm x 40.0mm) |