RUEF300-2.pdf
RUEF300-2.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RUEF300-2.
| Voltage-Max | 30V | 30V | 30V | 30V | 30V |
| Current-Max | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| Current-Trip(It) | 6 A | 6 A | 6 A | 6 A | 6 A |
| TimetoTrip | 10.8 s | 10.8 s | 10.8 s | 10.8 s | 10.8 s |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 20 mOhms | 20 mOhms | 20 mOhms | 20 mOhms | 20 mOhms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 80 mOhms | 80 mOhms | 80 mOhms | 80 mOhms | 80 mOhms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.449 L x 0.118 W (11.40mm x 3.00mm) | 0.449 L x 0.118 W (11.40mm x 3.00mm) | 0.449 L x 0.118 W (11.40mm x 3.00mm) | 0.449 L x 0.118 W (11.40mm x 3.00mm) | 0.449 L x 0.118 W (11.40mm x 3.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.650 (16.50mm) | 0.650 (16.50mm) | 0.650 (16.50mm) | 0.650 (16.50mm) | 0.650 (16.50mm) |