S5-47R5F8.pdf
S5-47R5F8.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S5-47R5F8.
| Image | |||||
| Manufacturer | Riedon | Riedon | Riedon | Riedon | Riedon |
| Package/Case | 8230 J-Lead | 8230 J-Lead | 8230 J-Lead | 8230 J-Lead | 8230 J-Lead |
| Series | S | S | S | S | S |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 47.5 Ohms | 47.5 Ohms | 47.5 Ohms | 47.5 Ohms | 47.5 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 4W | 4W | 4W | 4W | 4W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.819 L x 0.296 W (20.80mm x 7.50mm) | 0.819 L x 0.296 W (20.80mm x 7.50mm) | 0.819 L x 0.296 W (20.80mm x 7.50mm) | 0.819 L x 0.296 W (20.80mm x 7.50mm) | 0.819 L x 0.296 W (20.80mm x 7.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.319 (8.10mm) | 0.319 (8.10mm) | 0.319 (8.10mm) | 0.319 (8.10mm) | 0.319 (8.10mm) |