SDR1045-680M.pdf
SDR1045-680M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR1045-680M.
| Image |  |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SDR1045 | SDR1045 | SDR1045 | SDR1045 | SDR1045 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 360mOhm Max | 360mOhm Max | 360mOhm Max | 360mOhm Max | 360mOhm Max |
| Q@Freq | 21 @ 2.52MHz | 21 @ 2.52MHz | 21 @ 2.52MHz | 21 @ 2.52MHz | 21 @ 2.52MHz |
| Frequency-SelfResonant | 11.1MHz | 11.1MHz | 11.1MHz | 11.1MHz | 11.1MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |