SI5338B-B11989-GM.pdf
SI5338B-B11989-GM.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | MultiSynth™ | MultiSynth™ | MultiSynth™ | MultiSynth™ | MultiSynth™ |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| PLL | Yes with Bypass | Yes with Bypass | Yes with Bypass | Yes with Bypass | Yes with Bypass |
| Number of Circuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Ratio-Input:Output | 3:4 | 3:4 | 3:4 | 3:4 | 3:4 |
| Differential-Input:Output | Yes/Yes | Yes/Yes | Yes/Yes | Yes/Yes | Yes/Yes |
| Frequency-Max | 350MHz | 350MHz | 350MHz | 350MHz | 350MHz |
| Voltage-Supply | 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V | 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V | 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V | 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V | 1.71V ~ 1.98V, 2.25V ~ 2.75V, 2.97V ~ 3.63V |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)