Skyworks Solutions Inc. SI82390BB-IS1R
SI82390BB-IS1R
Part No.:
SI82390BB-IS1R
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Isolators - Gate Drivers
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSI82390BB-IS1R.pdf
Description:
IC DGTL ISO 2.5KV GATE DVR 16SOI
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q100
ProductStatus:
Active
Technology:
Capacitive Coupling
NumberofChannels:
2
Voltage-Isolation:
2500Vrms
CommonModeTransientImmunity(Min):
35kV/µs
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
40ns, 40ns
PulseWidthDistortion(Max):
5.6ns
Rise/FallTime(Typ):
12ns, 12ns (Max)
Current-OutputHighLow:
2A, 4A
Current-PeakOutput:
4A
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
Current-DCForward(If)(Max):
Voltage-OutputSupply:
10V ~ 24V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C