YAGEO SJD12C85L01
SJD12C85L01
Part No.:
SJD12C85L01
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-219AA
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSJD12C85L01.pdf
Description:
TVS ESD, SOD-123S, 85V, 137V, RE
  • Related Categories
Package/Case:
DO-219AA
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SJD12A(C)XXXL01
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
137V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.5A
Power-PeakPulse:
200W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)