Bivar Inc. SLM1505BC-CL-RP
SLM1505BC-CL-RP
Part No.:
SLM1505BC-CL-RP
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSLM1505BC-CL-RP.pdf
Description:
LED ASSY 0.15 5MM R/G WHT DIFF
Packaging:
Tray
Series:
SLM
ProductStatus:
Active
Color:
Green, Red
Wavelength-Peak:
568nm, 635nm
Configuration:
Single
Current:
150mA Green, 150mA Red
MillicandelaRating:
45mcd Green, 45mcd Red
ViewingAngle:
50°
LensType:
Diffused, White
LensStyle:
Round with Domed Top
LensSize:
5mm, T-1 3/4
VoltageRating:
2.2V Green, 2V Red