Microsemi Corporation SM15E3/TR7
SM15E3/TR7
Part No.:
SM15E3/TR7
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Category:
TVS - Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSM15E3/TR7.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24VC SOT23
  • Related Categories
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
2
BidirectionalChannels:
1
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power-PeakPulse:
300W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
130pF @ 1MHz, 65pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)