Bourns Inc. SMA6J110A
SMA6J110A
Part No.:
SMA6J110A
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMA6J110A.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC SMA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SMA6J
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
110V
Voltage-Breakdown(Min):
122V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
177V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.4A
Power-PeakPulse:
600W
PowerLineProtection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)