Micro Commercial Co SMA6J22CAFL-TP
SMA6J22CAFL-TP
Part No.:
SMA6J22CAFL-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMA6J22CAFL-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO221AC
  • Related Categories
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
16.9A
Power-PeakPulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)