Bourns Inc. SMAJ13CA-QH
SMAJ13CA-QH
Part No.:
SMAJ13CA-QH
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMAJ13CA-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101, SMAJ-Q
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
18.6A
Power-PeakPulse:
400W
Applications:
Automotive, Telecom
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)