Diodes Incorporated SMAJ33CA-13-F
SMAJ33CA-13-F
Part No.:
SMAJ33CA-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMAJ33CA-13-F.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.5A
Power-PeakPulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)