Bourns Inc. SMBJ17CA-QH
SMBJ17CA-QH
Part No.:
SMBJ17CA-QH
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMBJ17CA-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
21.8A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)