Bourns Inc. SMBJ22CA-QH
SMBJ22CA-QH
Part No.:
SMBJ22CA-QH
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMBJ22CA-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
16.9A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)