Bourns Inc. SMBJ26CA-QH
SMBJ26CA-QH
Part No.:
SMBJ26CA-QH
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMBJ26CA-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
14.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)