Bourns Inc. SMBJ28CA-QH
SMBJ28CA-QH
Part No.:
SMBJ28CA-QH
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMBJ28CA-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
13.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)