Bourns Inc. SMBJ36CA-QH
SMBJ36CA-QH
Part No.:
SMBJ36CA-QH
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMBJ36CA-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
10.4A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)