Bourns Inc. SMBJ51CA-QH
SMBJ51CA-QH
Part No.:
SMBJ51CA-QH
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMBJ51CA-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)