SMBJ54A-E3/52.pdf
SMBJ54A-E3/52.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ54A-E3/52.
| Image |  |
| Package/Case | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB |
| Series | TransZorb® | TransZorb® | TransZorb® | TransZorb® | TransZorb® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 54V | 54V | 54V | 54V | 54V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 60V | 60V | 60V | 60V | 60V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 87.1V | 87.1V | 87.1V | 87.1V | 87.1V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 6.9A | 6.9A | 6.9A | 6.9A | 6.9A |
| Power-PeakPulse | 600W | 600W | 600W | 600W | 600W |