Bourns Inc. SMBJ90A-QH
SMBJ90A-QH
Part No.:
SMBJ90A-QH
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMBJ90A-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
90V
Voltage-Breakdown(Min):
100V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
146V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.1A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)