SMC3K43CA-M3/57.pdf
SMC3K43CA-M3/57.pdf
| Image |  |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| Series | TransZorb® | TransZorb® | TransZorb® | TransZorb® | TransZorb® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 43V | 43V | 43V | 43V | 43V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 47.8V | 47.8V | 47.8V | 47.8V | 47.8V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 69.4V | 69.4V | 69.4V | 69.4V | 69.4V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 43.2A | 43.2A | 43.2A | 43.2A | 43.2A |
| Power-PeakPulse | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) |