SMCJ120A-13-F.pdf
SMCJ120A-13-F.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ120A-13-F.
| Image |  |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 120V | 120V | 120V | 120V | 120V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 133V | 133V | 133V | 133V | 133V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 193V | 193V | 193V | 193V | 193V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 7.9A | 7.9A | 7.9A | 7.9A | 7.9A |
| Power-PeakPulse | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) |