SMCJ17CAQ-13-F.pdf
SMCJ17CAQ-13-F.pdf
| Image |  |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 17V | 17V | 17V | 17V | 17V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 18.9V | 18.9V | 18.9V | 18.9V | 18.9V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 27.6V | 27.6V | 27.6V | 27.6V | 27.6V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 53.3A | 53.3A | 53.3A | 53.3A | 53.3A |
| Power-PeakPulse | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) | 1500W (1.5kW) |