SMDA15C-4-2.pdf
SMDA15C-4-2.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDA15C-4-2.
| Image |  |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 15V (Max) | 15V (Max) | 15V (Max) | 15V (Max) | 15V (Max) |
| Voltage-Breakdown(Min) | 16.7V | 16.7V | 16.7V | 16.7V | 16.7V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Power-PeakPulse | 300W | 300W | 300W | 300W | 300W |
| PowerLineProtection | No | No | No | No | No |
| Capacitance@Frequency | 50pF @ 1MHz | 50pF @ 1MHz | 50pF @ 1MHz | 50pF @ 1MHz | 50pF @ 1MHz |