Rohm Semiconductor SMF24VTFTR
SMF24VTFTR
Part No.:
SMF24VTFTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
TVS - Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMF24VTFTR.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PMDU
  • Related Categories
Package/Case:
SOD-123F
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Automotive, AEC-Q101
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.1A
Power-PeakPulse:
200W
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
150°C (TJ)