Micro Commercial Co SMLJ15A-TP
SMLJ15A-TP
Part No.:
SMLJ15A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMLJ15A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
123A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)