Bourns Inc. SMLJ30A-QH
SMLJ30A-QH
Part No.:
SMLJ30A-QH
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMLJ30A-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101, SMLJ-Q
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
62A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)