Micro Commercial Co SMLJ33A-TP
SMLJ33A-TP
Part No.:
SMLJ33A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdSMLJ33A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
56.2A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)