SUD15N15-95-E3.pdf
SUD15N15-95-E3.pdf
| Image |  |
| Series | TrenchFET® | TrenchFET® | TrenchFET® | TrenchFET® | TrenchFET® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 15A (Tc) | 15A (Tc) | 15A (Tc) | 15A (Tc) | 15A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 6V, 10V | 6V, 10V | 6V, 10V | 6V, 10V | 6V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 95mOhm @ 15A, 10V | 95mOhm @ 15A, 10V | 95mOhm @ 15A, 10V | 95mOhm @ 15A, 10V | 95mOhm @ 15A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2V @ 250µA (Min) | 2V @ 250µA (Min) | 2V @ 250µA (Min) | 2V @ 250µA (Min) | 2V @ 250µA (Min) |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 25 nC @ 10 V | 25 nC @ 10 V | 25 nC @ 10 V | 25 nC @ 10 V | 25 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 900 pF @ 25 V | 900 pF @ 25 V | 900 pF @ 25 V | 900 pF @ 25 V | 900 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 2.7W (Ta), 62W (Tc) | 2.7W (Ta), 62W (Tc) | 2.7W (Ta), 62W (Tc) | 2.7W (Ta), 62W (Tc) | 2.7W (Ta), 62W (Tc) |