T700083004BY.pdf
T700083004BY.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of T700083004BY.
| Image |  |
| Manufacturer | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Powerex Inc. | Powerex Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-OffState | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA |
| Voltage-OnState(Vtm)(Max) | 1.6 V | 1.6 V | 1.6 V | 1.6 V | 1.6 V |
| Current-OnState(It(AV))(Max) | 300 A | 300 A | 300 A | 300 A | 300 A |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 470 A | 470 A | 470 A | 470 A | 470 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-OffState(Max) | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 7700A, 8400A | 7700A, 8400A | 7700A, 8400A | 7700A, 8400A | 7700A, 8400A |