Vishay Sprague T83E106K063EABL
T83E106K063EABL
Part No.:
T83E106K063EABL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdT83E106K063EABL.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 63V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TANTAMOUNT®, T83
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
63 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
600mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.170 (4.32mm)