Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAS225K050P1C-F
TAS225K050P1C-F
Part No.:
TAS225K050P1C-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAS225K050P1C-F.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V AXIAL
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.185 Dia x 0.474 L (4.70mm x 12.04mm)