Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAS475K010P1A-F
TAS475K010P1A-F
Part No.:
TAS475K010P1A-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAS475K010P1A-F.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.135 Dia x 0.286 L (3.43mm x 7.26mm)