Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAS685M035P1C-F
TAS685M035P1C-F
Part No.:
TAS685M035P1C-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAS685M035P1C-F.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.185 Dia x 0.474 L (4.70mm x 12.04mm)