Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAS825K075P1F
TAS825K075P1F
Part No.:
TAS825K075P1F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAS825K075P1F.pdf
Description:
CAP TANT 8.2UF 10% 75V AXIAL
Capacitance:
8.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
75 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.289 Dia x 0.686 L (7.34mm x 17.42mm)