Cornell Dubilier Electronics (CDE) TDC105M050NSE-F
TDC105M050NSE-F
Part No.:
TDC105M050NSE-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTDC105M050NSE-F.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.175 Dia (4.45mm)
Height-Seated(Max):
0.350 (8.89mm)
LeadSpacing:
0.125 (3.18mm)