Cornell Dubilier Electronics (CDE) TDC107K010WSG-F
TDC107K010WSG-F
Part No.:
TDC107K010WSG-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTDC107K010WSG-F.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V RADIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.350 Dia (8.89mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.51mm)
LeadSpacing:
0.250 (6.35mm)