Cornell Dubilier Electronics (CDE) TDC226K020NSF
TDC226K020NSF
Part No.:
TDC226K020NSF
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTDC226K020NSF.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.250 Dia (6.35mm)
Height-Seated(Max):
0.500 (12.70mm)
LeadSpacing:
0.125 (3.18mm)