Cornell Dubilier Electronics (CDE) TDC336K020WSG-F
TDC336K020WSG-F
Part No.:
TDC336K020WSG-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTDC336K020WSG-F.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 20V RADIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.350 Dia (8.89mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.51mm)
LeadSpacing:
0.250 (6.35mm)