Cornell Dubilier Electronics (CDE) TDC565K025NSF-F
TDC565K025NSF-F
Part No.:
TDC565K025NSF-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTDC565K025NSF-F.pdf
Description:
CAP TANT 5.6UF 10% 25V RADIAL
Capacitance:
5.6 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.250 Dia (6.35mm)
Height-Seated(Max):
0.500 (12.70mm)
LeadSpacing:
0.125 (3.18mm)