Cornell Dubilier Electronics (CDE) TDL106K035M2D-F
TDL106K035M2D-F
Part No.:
TDL106K035M2D-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTDL106K035M2D-F.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
TDL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.340 Dia (8.64mm)
Height-Seated(Max):
0.400 (10.16mm)
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)