Cornell Dubilier Electronics (CDE) TDL476M025M1E
TDL476M025M1E
Part No.:
TDL476M025M1E
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTDL476M025M1E.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 25V RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
TDL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.400 Dia (10.16mm)
Height-Seated(Max):
0.560 (14.22mm)
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)