TE120A1803F01.pdf
TE120A1803F01.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TE120A1803F01.
| Image | |||||
| Packaging | Bulk,Box | Bulk,Box | Bulk,Box | Bulk,Box | Bulk,Box |
| Series | TE120 (120W) | TE120 (120W) | TE120 (120W) | TE120 (120W) | TE120 (120W) |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Current-Output(Max) | 6.67A | 6.67A | 6.67A | 6.67A | 6.67A |
| Power(Watts) | 120 W | 120 W | 120 W | 120 W | 120 W |
| NoLoadPowerConsumption | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) |
| Efficiency | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C | -20°C ~ 50°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 47.2 (1.20m) | 47.2 (1.20m) | 47.2 (1.20m) | 47.2 (1.20m) | 47.2 (1.20m) |
| InputConnector | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 8.36 L x 2.65 W x 1.74 H (212.4mm x 67.4mm x 44.3mm) | 8.36 L x 2.65 W x 1.74 H (212.4mm x 67.4mm x 44.3mm) | 8.36 L x 2.65 W x 1.74 H (212.4mm x 67.4mm x 44.3mm) | 8.36 L x 2.65 W x 1.74 H (212.4mm x 67.4mm x 44.3mm) | 8.36 L x 2.65 W x 1.74 H (212.4mm x 67.4mm x 44.3mm) |